Yangınzedelerin yardımına Büyükşehir koştu

Kumluca’daki yangında evi yanan iki aileye konteyner ev verildi

Kumluca Mavikent Mahallesi Karaöz mevkiinde çıkan orman yangınında evi yanan  Feyzullah Kelleci ve Hasan Yalman’a Büyükşehir Belediyesi el uzattı.  Başkan Menderes Türel’in talimatı ile Kelleci ve Yalman’a vakit kaybedilmeden içinde eşyası ile birlikte konteyner ev verildi.

Antalya’nın Kumluca İlçesi Mavikent Mahallesi Karaöz Mevkiinde dün çıkan ve rüzgarında etkisiyle yayılan orman yangını yürekleri dağladı. Ekiplerin havadan karadan müdahalesi ile ancak kontrol altına alınabilen afette, ormanlık alan, seralar ve evler hasar gördü. Orman yangınında seracılıkla uğraşan Feyzullah Kelleci ve Hasan Yalman’ın da evleri yandı.
Başkan Türel talimat verdi
Yangının ilk dakikalarından itibaren itfaiye ve diğer birimleri ile yangın bölgesinde olan
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kelleci ve Yalman ailesine vakit kaybetmeden yardım elini uzattı. Dün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte yangın bölgesine giden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatı ile yangınzedelere konteyner ev gönderildi.
Tam donanımlı evler monte edildi
İçinde çek yat, battaniye, halı ve diğer eşyaların bulunduğu konteyner evler Feyzullah Kelleci ve Hasan Yalman’a teslim edildi. Konteynerler Büyükşehir ekipleri tarafından kısa sürede monte edilerek, vatandaşların kullanımına sunuldu.
Yeni yuvaları ile teselli buldular
Evlerini kaybetmenin büyük üzüntüsü yaşayan Kelleci ve Yalman aileleri, hızır gibi yetişen Büyükşehir Belediyesi’nin hediye ettiği konteyner evlerle teselli buldu. İki aileye Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gıda yardımında da bulunuldu. Feyzullah Kelleci ve Hasan Yalman, kendilerini açıkta bırakmayan ve kısa sürede kendilerine yeni bir yuvaya kavuşturan Başkan Türel ve ekibine teşekkür etti.

 

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir