KANTİNLER DENETLENİYOR

İzmit’teki okul kantinleri sık sık denetleniyor.

İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde okul kantinleri tek tek kontrol ediliyor.

Denetimler esnasında ürünlerin son kullanma tarihleri, saklama koşulları, iş yerlerinin hijyen, temizlik, yasaklı ürünlerin satılıp satılmadığı ve ruhsat kontrolleri yapılıyor. İzmit sınırları içinde 100’e yakın okul kantini bulunduğunu söyleyen yetkililer şimdiye kadar 40’a yakın kantinin denetlendiğini birkaç hafta içinde büyün kantinlerin denetiminin tamamlanacağını söylediler. Denetimlerin okullar açık olduğu süre içinde sık sık denetleneceğini de söyleyen ilgililer “denetimler kantin işletmecilerini cezalandırmak için değil, hizmet kalitesini yükseltmek, çocuklarımızın sağlığını korumak, haksız rekabeti önlemek, esnafı bilinçlendirmek ve okul kantinlerinin mevcut standartlarını iyileştirmeye yöneliktir. Şimdiye kadar yaptığımız denetimlerde önemli bir olumsuzluğa rastlanılmaması bizleri memnun etmiştir” dediler.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir