RİZE’DE ZABITA FIRSATÇILARA KARŞI DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ticari işletmelere yönelik yapılan denetimlerde fırsatçılığa müsaade edilmiyor.

Daha önce ilimizde belirli aralıklarda rutin olarak yapılan zabıta denetimleri son zamanlarda ekonomide yaşanan dalgalanmayı bahane ederek ürünlere usulsüz artış yapmaya çalışan işletmelere yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında çağrısıyla daha sıklaştırılarak devam ediyor.

Rize Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ilimizde sürdürülen kontroller çerçevesinde, bakkallar, marketler, mağazalar gibi vatandaşımızın temel ihtiyaçlarını sağladığı ticari alanlara etiket fiyatları incelenerek, karşılaşılan usulsüz fiyat artırımı karşısında yasal işlemler uygulanıyor.

Rize Belediyesinden yapılan açıklamada; “Rize’de yaşayan vatandaşlarında belediyeyi arayarak şikayette bulunduğu ve gelen şikayetlerin değerlendirilmesiyle yapılan denetimlere Fiyat Etiketi Yönetmeliği ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 54. Maddesi gereği hız kesmeden devam edecek” denildi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir