Kadın Çiftçiler Yarışıyor Yarışması’nın ilçeler etabı Aksu ile tamamlandı

Aksu’nun sultanı Suzan Çakır oldu

“Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması”nın ilçeler etabı Aksu’da tamamlandı. Aksu’da birincisi olan Suzan Çakır, 2 bin TL’lik ödülün de sahibi oldu. 19 ilçenin birincileri, yarı final ve büyük final için yarışacak.

Kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak ve aynı zamanda sosyalleşmeleri için bir ortam oluşturmak amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” bilgi ve kültür yarışmasının Aksu etabı gerçekleştirildi. Kadın çiftçi Suzan Çakır, rakiplerini geride bırakarak birinciliği elde etti. Havva Ay ikinci, Serpil Şeviktekin ise üçüncü oldu. Birinciye 2 bin TL, ikinciye 1200 TL, üçüncüye ise 800 TL ödül verildi.
Yarı final 10 Ekim’de
Aksu etabıyla birlikte 19 ilçenin birincisi belirlenmiş oldu. İlçe birincileri önce yarı final ardından da büyük finalde kıyasıya yarışacak. 10 Ekim Çarşamba günü saat 14.00’te Tarım İl Müdürlüğü’nde yarı final, 20 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te ise Antalya Kültür Merkezi (AKM)’de büyük final gerçekleşecek.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir