BAŞKAN KOCAMAZ, ” Anadolu coğrafyasının barındırdıkları, bu ülke için büyük bir kazançtır. “

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Dünya Turizm Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocamaz, mesajında şunları söyledi:

 Günümüzde dünya vatandaşlığı kavramının ortaya çıkması ile insanlar için seyahat etmek; yeni kültürler, yeni insanlar tanımak, lüks olmaktan çıkarak demokratik bir hak haline gelmiştir.

İnsanlar arasındaki bağları güçlendiren, içselleştiren seyahatler, bugün artık her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan dünya barışına yadsınamaz bir katkı sağlamaktadır.

Dünya genelinde yaşanan tüm ekonomik, ekolojik, politik sorunlara karşın gelişimini aralıksız sürdüren turizmin en büyük sermayesi; doğal zenginlik ve kültürel mirastır.

Zengin bir tarihe ve de eşsiz doğal güzelliklere sahip Anadolu coğrafyasının barındırdıkları, bu ülke için büyük bir kazançtır. Ortak mirasımız olarak gördüğümüz bu zenginlikleri; korumak, muhafaza etmek ve gelecek kuşaklara aktarmak bir ödev olarak algılanmalıdır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak da kentimizdeki tüm değerleri önemseyerek, turizm potansiyellerini ortaya çıkarıyor ve geliştiriyoruz.

Bu doğrultuda turizmin potansiyelinden daha fazla yararlanabilmek için turizmi yalnızca bir ekonomik güç olarak görmek ve sadece politikalar bazında ele almak yerine, adeta bir yaşam tarzı haline getirmek için hizmetler üretiyoruz.

Kardeş Kentler Birliği çatısı altında kurmuş olduğumuz uluslararası dostluk ve kardeşlik ağıyla kentleri ve toplumları birbirine daha da kaynaştırarak dünya barışına katkı sağlarken aynı zamanda ülkeler arası turizm ağına da değer kazandırıyoruz.

Tarih, kültür ve olağanüstü doğal güzelliklerin iç içe yaşandığı ender turizm cennetlerinden biri olan ülkemizin, kültürel mirasının tanıtılması, kültürlerarası diyaloğun geliştirilmesi, gizemli ve baş döndürücü çeşitliliğin ve farklılığın kucaklaşma kültürü çerçevesinde barındığı turizm potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için insanlarımızın ülkemiz turizmine katkı sağlama sorumluluğuyla hareket etmesini temenni eder, ”Dünya Turizm Günü”nü kutlarım.

 

 

 

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir