Milletvekili Etyemez: Anadolu’ya Sahip Çıkmalıyız

Milletvekili Etyemez: Anadolu’ya Sahip Çıkmalıyız Ereğli’de düzenlenen Bekdik Kültür Şenliği’ne katılan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Anadolu, binlerce yıllık tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Anadolu’muza, ana ocağımıza sahip çıkmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, birbirimizi farklılıklarımızla kabul ederek bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm zorlukları aşacak, ekonomik savaşı kazanacağız.” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Oğuz Dulkadiroğlu Bekdik Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından 9’uncusu düzenlenen Bekdik Kültür Şenliği’ne katıldı. Şenlikte konuşan Milletvekili Halil Etyemez, milletin birlik ve beraberliğinin artmasına vesile olan şenliği düzenleyen Dernek Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Türk tarihinin önemli motiflerinden olan Bekdik’lerin çalışkanlıkları ile Orta Anadolu’nun imarında önemli roller üstlendiğini belirten Milletvekili Etyemez, vatandaşların güzel bir birliktelik örneği sergileyerek Türkiye üzerinde oynanan hain oyunlara en güzel cevabı verdiğini söyledi.

ANADOLU’YA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Anadolu’nun binlerce yıllık tarihinde farklı birçok medeniyete ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Halil Etyemez, “Yaklaşık bin yıldır yurt edindiğimiz bu topraklar, en büyük zenginliğimiz olan farklılıklarımızla adeta cennetten bir köşe, bir nimettir. Selçuklu ve Osmanlı’nın hakimiyetinde geçirdiği son bin yılda ise farklılıkların bir arada uyum içinde yaşayabildiğinin görüldüğü örnek bir coğrafya olmuştur. Bu birlikteliğe sahip çıkmalıyız. Farklılıklarımıza saygı duyarak, herkesin kültürünü yaşayabilmesine, yaşatabilmesine imkan vererek Anadolu’muza, bu ana ocağımıza sahip çıkmalıyız.” dedi.

EKONOMİK SAVAŞIN KAZANANI TÜRKİYE OLACAK

Türkiye’nin egemen ve bağımsız bir ülke olarak emperyalist güçlerin tehditlerine asla boyun eğmeyeceğini vurgulayan Etyemez, “Ülkemiz ve coğrafyamız yüzyıllardır saldırı altındadır. Son yüzyılda ise darbelerle, terörle, işgal girişimleriyle ülkemizin büyümesi ve güçlenmesi engellendi. Emperyalist güçlere karşı verdiğimiz mücadelenin hiçbir zaman bitmediğini, bitmeyeceğini görmemiz gerekiyor. Bugün de benzer bir mücadele, savaş vermekteyiz aslında. Küresel düzen kurucular, istedikleri istikamete yöneltemedikleri Türkiye’yi baskıyla, zorla, zorbalıkla yönetmek, yönlendirmek istemektedirler. Yargı darbeleriyle, terörle, 15 Temmuz işgal girişimiyle başarılı olamadılar. Şimdi de ülkemize karşı bir ekonomik savaş başlatıldı. Ekonomik savaşın da kazananı elbette Türkiye olacaktır. Ülke olarak ABD’nin yaptığı bazı ekonomik yaptırım kararlarına aynı ölçüde karşılık verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Daha çok çalışarak, daha çok üreterek bu sorunların da üstesinden geleceğiz. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, birbirimizi farklılıklarımızla kabul ederek ve 81 milyon kenetlenerek tüm zorlukları aşacağımıza inancım tamdır.” diye konuştu.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir