BORNOVA BELEDİYESİ’NDEN 5 AYRI MERKEZDE 19 DALDA HOBİ KURSU

BornovaBelediyesi’nin Hobi ve Beceri Edindirme Kursları’nda kış dönemi kayıtları başlıyor. 18 Eylül tarihinde başlayacak olan yeni kurs dönemi kayıtları 28 Eylül’de son bulacak.

Vatandaşların zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri için açtığı hobi ve beceri edindirme kurslarıyla binlerce kişiye müzikten resime, takı tasarımdan halk oyunlarına pek çok dalda eğitim veren Bornova Belediyesi, 5 ayrı merkezde, 19 dalda vereceği kış dönemi kursları için hazırlıklarını tamamladı. 7’den 70’e her yaştan Bornovalı’nın yararlanacağı kurslar için kayıtlar 18 – 28 Eylül tarihleri arasında alınacak.

Kurslar, Seramik, Resim, Bale, Halk Oyunları, Latin Dansları, Zumba, Piyano, Yan Flüt, Klarnet, Keman, Gitar, Bağlama, Fotoğrafçılık, Satranç, Çocuk Korosu, El sanatları, Takı Tasarım, TSM ve THM dallarında düzenlenecek. Ekim ayında başlayacak olan eğitimler Kazım Dirik Mahallesi’ndeki Kurs Merkezi, Altındağ Atatürk Kültür Merkezi, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, Naldöken Kültür Merkezi ile Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri verilecek.Kurslardan yararlanmak isteyenler kayıtlar hakkında bilgi almak için bornova.bel.tr adresinden veya Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 nolu telefon numarasından dahili 4980’i arayabilir.

Kursları vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda belirlediklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Pek çok alanda ücretsiz kurslarımız mevcut. Hemşerilerimizi belediyemizin kurslarında hem hoş vakit geçirmeye hem de yeni hobi ve beceriler öğrenmeye davet ediyoruz” dedi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir