TÜRK KIZILAYI ADANA TOPLUM MERKEZİ BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK’Ü ZİYARET ETTİ.

Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezi Koruma Programı Sorumlusu Kubilay Karagöktaş, mültecilerin yaşadığı hukuki sorunlar konusunda Başkanımız Av. Veli Küçük’ü ziyaret ederek, desteğini istedi.
Her yaştan Suriyeli’ye psikososyal destek sağlayarak, yönlendirme ve eğitim hizmetleri veren “Toplum Merkezleri Projesi” ‘ne Adana Barosu Adli Yardım Komisyonu’nun sağlayabileceği hukuki destek konusunda bilgi verildi.
Proje çalışanlarının ve sığınmacıların hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirilmesi ve 1136 sayılı Avukatlık Kanununda mevcut adli yardım uygulaması kapsamında baronun, ülkemizde mevcut sığınmacıların geleceğe daha güçlü tutunabilmesinin yöntemlerini oluşturabilmek için gereken tüm yardım ve desteği sağlayacağı belirtildi.
Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezi Kubilay Karagöktaş da Baro Başkanımız Av. Küçük’e kendilerini kabul ettiğinden dolayı teşekkür etti.
Baro Kadın Hakları Komisyonu Koordinatörü ve Saymanı Av. İlknur Önal, Adli Yardım Komisyonu Koordinatörü Av. Nevzat Elçi, Mülteci Hakları Komisyonu Başkanı Av. Selen Berna Ünlüatlı, CMK Komisyonu Başkanı Av. Hamza Pekergin’den mültecilerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir