Geleceğin hentbolcuları Bornova’da yetişiyor

Hentbol topunu ilk kez tutan minik eller yetenekleri ile göz kamaştırıyor

Türkiye Şampiyonluğu dahil olmak üzere elde ettiği başarılarla gururlandıran Bornova Belediyespor Hentbol Şubesi, spor okullarında yüzlerce öğrenciye yaz tatillerini daha verimli şekilde geçirme imkanı sunuyor. Kızlar kategorisinde açılan kurslar yoğun ilgi görüyor. Çoğu hentbol topunu ilk kez tutan minik eller, Pınarbaşı Spor Salonu’nda çalışıyor
Kızlar kategorisinde faaliyet gösteren Bornova Belediyespor Hentbol Şubesi, yaz spor okulları ile tatildeki öğrencilere spor yapma imkanı sunarken, 2003 – 2012 arası doğumlu çocuklar ve gençlere yönelik kurslar, Pınarbaşı Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Futbol ve basketbol kadar popüler bir spor dalı olmasa da hentbol branşındaki yaz spor okulu da yoğun ilgi görüyor. 6 – 15 yaş arası onlarca kursiyer, aynı zamanda Gençlik Milli Takım Antrenörü de olan Arzu Gerçek ve Bornova Belediyespor’un Milli Oyuncularının gözetiminde hentbole adım atıyor. Minik ve genç sporcular Salı ve Perşembe olmak üzere haftanın iki günü, toplam iki saat eğitim alıyor. Kurslar, öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor.

Servis imkanının da sunulduğu hentbol kursları, Kış ve Yaz dönemleri olmak üzere yılın 12 ayı devam ediyor.

Yetenekli olanlar alt yapı takımlarına

Spor okullarında yetenekleriyle dikkat çeken sporcular, lisansları çıkartılarak Bornova Belediyespor’un Türkiye Şampiyonluğu dahil olmak üzere önemli başarılara imza atan yarışmacı takımlarına yönlendiriliyor. Yeşil-beyazlı kızlar, 2015 yılında Yıldızlar Türkiye Şampiyonu, 2016 ve 2017 yıllarında ise Küçükler Türkiye üçüncüsü olmuştu.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir