Denizli’den İlk Hac Kafilesi Gözyaşı ve Dualarla Uğurlandı

Denizli’den Hac vazifesini yerine getirmek için yola çıkacak I. Kafile Hacı adayları, Üçler Mahallesi Hilal Camii’nde dualar ve gözyaşlarıyla uğurlandı.
Hilal Camii’nde düzenlenen hacı uğurlama törenine, Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Müftüsü Mehmet Aşık, müftülük personeli, hacı adaylarının yanı sıra yakınları ile vatandaşlar katıldı.
Tören Delikliçınar Yeni Cami İmam Hatibi Ömer Uykun’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Din görevlilerinin ilahi dinletisiyle devam etti.
Programda açılış konuşması yapan İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Palabıyık, kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarını tebrik ederek, “Müminler olarak, özlem ve heyecan açısından dolu dolu yaşayacağımız hac ibadeti; kardeşlik, yardımlaşma, hoşgörü, sabır gibi değerlerin ve güzel ahlakın en güzel şekilde sergilendiği bir yolculuk ve ibadettir. Aynı zamanda hac, büyük iman ailesinin bütün fertlerinin bir araya geldiği mahşeri buluşmadır. Bu buluşmada sizler aziz milletimizin temsilcileri olarak oralarda bulunacaksınız. Meşakkatli ve heyecanlı bir ibadet sürecinde sizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Bu vesileyle Hacı adaylarımızın II. Kafilesi 3 Ağustos Cuma günü, III. Kafile ise 4 Ağustos Cumartesi günü yapacağımız tören ile uğurlayacağız.” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci yaptığı konuşmada, güzel bir yolcuğa çıkan hacı adaylarını tebrik ederek, “Tüm mazlum ve mağdur olan Müslüman kardeşlerimizi unutmayarak dua etmelerini hacı adaylarımız istirham ediyorum. Sağlıkla gidin ve sağlıcakla gelin. Rabbim hayırlı yolculuklar nasip eylesin.” şeklinde konuştu.
Denizli Valisi Hasan Karahan ise, “Yolculuğunuz mübarek olsun. Kutlu bir yolcuğa çıkıyorsunuz. Denizlimizden ilk hac kafilesini uğurluyoruz. Günahları af edilip, Haccı kabul olunanlardan olmanızı Rabbim’den niyaz ederim.” dedi.
İl Müftüsü Mehmet Aşık’ın duası ile hacı adayları ve vatandaşlar arasında duygu dolu anlar yaşandı.
Dua sonrası Müftü Aşık, havaalanına hareket edecek hacı adaylarının otobüslerini ziyaret ederek, mebrur hac temennisinde bulunarak sağ salim ülkelerine dönmelerini niyazında bulundu.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir