Konya’da trap ve tek kurşun atış yarışması

Konya’da, Trap ve Tek Kurşun Atış Müsabakası düzenlendi.

Müsabakalara yaklaşık 300 yarışmacı katıldı.
Merkez Meram ilçesi Bediroğlu Çeşmesi Piknik Alanındaki müsabakalar; trap, şişe, tek kurşun ve levha kategorisinde yapıldı. Türkiye genelinden katılımın olduğu yarışmada yaklaşık 300 yarışmacı hedeflere nişan aldı. Yarışmayla ilgili bilgi veren Çıraklar Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Selçuk Özdemir, bilinçli ve doğa dostu nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Özdemir, “Avcı bayramını düzenliyoruz burada. Bu bayramı geleneksel olarak düzenliyoruz. Dört kulvarda yarışlar yapıyoruz. Trap atışlarımız var, tek kurşun atışlarımız var ve şişe atışlarımız var. Bunun yanında yöremizin geleneksel atışlarından olan özellikle düğünlerde yapılan testi atışlarımız var. Bu atışlarda birinci, ikinci ve üçüncü arkadaşlarımıza tüfek hediye ediyoruz. Biz dernek olarak bilinçli, doğa dostu bir nesil yetiştirme peşindeyiz. Bu sebeple, her 3 ayda bir kurslar düzenleyerek avcılık sertifikasına katkıda bulunuyoruz” dedi.
Özdemir, dernek olarak gelecekle ilgili planları da olduğunu ifade ederek, “Kendimizi geliştirdikten sonra avcılığın ve atıcılığın sportif bir faaliyet olarak herkes tarafından tanınır hale gelmesini istiyoruz. Avcının doğa dostu olduğunu, aslında doğaya zarar veren insanlar olmadığını tüm ülkeye göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir