Konya’ya nefes aldıran parklar

Karatay Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan parklar bölgeye nefes aldırırken spor severlerin de uğrak mekanı oldu

Kazandırdığı yeşil alanlarla bir yandan kentin yeşil dokusunu güçlendiren Karatay Belediyesi, diğer yandan da Konyalılara nefes alacakları yeni cazibe merkezleri sunuyor. Karatay’ın çehresini değiştiren yeni projeler ilçeye değer katarken; modern ve yepyeni bir imajın yer aldığı sokaklar, caddeler, parklar kazandırılıyor. Göreve geldikleri ilk andan itibaren Karatay’da yaşanan büyük değişime dikkat çeken Başkan Hançerli Konyalıların hak ettikleri güzellikleri onlara sunmak için çabaladıklarını belirtti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli vatandaşların fiziki yatırımların yanı sıra parka, spora olan ihtiyacın artmasıyla belediye olarak değişen ihtiyaçlara göre hizmet üretmek için çalıştıklarını söyledi.

Spora teşvik için projeler hayata geçiyor

Karatay Belediyesi’nin sağlıklı ve dinamik bir toplum oluşturmak için yaptığı spor mekanları çalışmaları kapsamındaki yürüyüş yolları da büyük ilgi görüyor. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, sağlıklı geleceğin sporla geleceği düşüncesiyle sporu topluma yaymak amacıyla parklarda spora temel oluşturan yürüyüş yolları yaptıklarını söyledi. Başkan Hançerli, “Karatay’da yaptığımız spor tesislerinin yanı sıra, kentte her yaştan ve her kesimden insanın kullanabileceği açık alan spor alanları oluşturmaya özel bir önem verdik. Koşu yolları yaparak bu koşu yollarında vatandaşlarımızı spora teşvik ettik” dedi. Spor ve adrenalin sevenlerin yeni adresinin Karatay olduğuna dikkat çeken Başkan Hançerli, Konya’nın göz bebeği olan Şehir Parkı’nın bu isteğe cevap verdiğini söylerken içerik olarak da geniş bir yelpazeye sahip olduğunu vurguladı. Park içerisinde 12.500 m² alanda büyük biyolojik gölet, 1000 araçlık otopark, yürüyüş ve bisiklet yolları, 418 adet kamelya, asma köprüler, izci parkı ve lunaparkıyla her alanda hizmet verdiğini ifade eden Başkan Hançerli, vatandaşların Konya’nın en büyük lunaparkını sevdiğini söyledi.

Konya’nın en uzun tartan pisti

Adalet Parkı’nda Konya’nın en uzun tartan pistini yaptıklarını dile getiren Başkan Hançerli; Adalet Parkı’nın açık havada spor yapmak isteyenlerin adresi olduğunu söyledi. Başkan Mehmet Hançerli, “Karatay’ın kalbinde yürümek isteyenler için Adalet Parkımızın içerisinde 1100 m² uzunluğunda tartan pist oluşturduk. Parkımızda koşu ve yürüyüş yapmak isteyen vatandaşlarımız için her şey düşünüldü. Parkımızda bol aktivite seçeneği mevcut. Hemşehrilerimiz için voleybol ve basketbol sahaları, çocuklarımız için çocuk oyun gruplarımız var. Kaliteli vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımız Adalet Parkı’nda bulunan seçeneklerle her rengin içinden geçiyor” dedi.

Olimpiyat Parkı misafirlerini büyülüyor

Başkan Mehmet Hançerli yine Karaaslan Üzümcü Mahallesi’nde bulunan Olimpiyat Parkın’da olimpiyatı simgeleyen halkaların da yer aldığını basketbol, voleybol, mini futbol sahası, bisiklet ve koşu parkuru ve jimnastik aletlerinin bulunduğunu ve parkın 160 bin metrekarelik bir alanda kurulduğunu kaydetti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, parkın içinde spor oyun alanları ile birlikte Osmanlı, Uzakdoğu ve Batı adını verilen bahçe bölümlerinin bulunduğunu ifade ederek, Olimpiyat Parkı’nın, Konya’da ve Ortadoğu’da örneğine az rastlanır bir park olduğunu söyledi.

Karaaslan Hobi Bahçelerinin yanı başında 97.500 m²’lik alanda yer alan Karaaslan Piknik Bahçesi ise ortak alanlarda bulunan fitness, yürüyüş gibi sosyal donatı alanlarıyla yine Konyalıların hizmetinde.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir