İnek sürüleri göl sularında serinliyor

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, hava sıcaklıklarının artması ile birlikte meralarda otlayan büyükbaş hayvan sürüleri serinlemek için göl sularından istifade ediyor. 
Beyşehir’de gün boyu arazi ve meralarda büyükbaş hayvan otlatarak mesai yapan çobanlar, sürülerini Temmuz ayı ile beraber artan hava sıcaklıklarıyla birlikte göl kıyısındaki tatlı sularda serinletmeye başladı. Beyşehir Gölü sahiline getirilen sürüler, girdikleri Beyşehir Gölü’nün tatlı sularında hem serinliyor, hem de susuzluğunu gidererek dinleniyor. Sazlıklarla kaplı kıyılarda göle giren inek sürülerinin tatlı sulardan uzun süre çıkmak istemedikleri dikkat çekiyor. Büyükbaş hayvan sürülerinin sıcaklıkların artmasıyla birlikte sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere günde iki kez göl sularına girdikleri öğrenildi.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir