Havaların Isınmasıyla Vatandaşlar Hazar Gölü’ne Akın Etti

Havaların ısınmasıyla vatandaşlar Hazar Gölü’ne akın etti. Son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar doğunun saklı denizi olan Hazar Gölü’ne akın etti.

Havaların ısınmasıyla vatandaşlar Hazar Gölü’ne akın etti

 Son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlar doğunun saklı denizi olan Hazar Gölü’ne akın etti.
Türkiye’de derinliği ile ilk sırada yer alan, 22 kilometre uzunluğa, 6 kilometreyi bulan genişliğe sahip Hazar Gölü’nün kıyıları tatilcilerin akınına uğradı. Havaların ısınmasının ardından tatile çıkan ve özellikle bölge iller Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafında yaşayan vatandaşlar, denize uzak olmaları nedeniyle tatil için Hazar Gölü’nü tercih etti. 2 ada ve saklı kenti bulunan Hazar Gölü çevresinde apart otel, kamp çadır alanları ile tatilcilerin gözde mekanı oldu. Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan Hazar Gölü’nde tatilciler, şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu gibi imkanlardan da faydalanabiliyor.
Galaksi Tatil Köyü’nün 300 bin metrekare alan üzerine kurulu bir tesis olduğunu dile getiren işletme sahibi Mehmet Bahçeci, “İçinde 25 tane apart evimiz var. Bununla birlikte safirlerimizin konaklayabileceği yayla havasını özleyenler için çadırkent dediğimiz 50 tane çadır var. Öncelikle ben isteyen misafirlerimizi 3-5 gün önceden rezervasyon yapmasını tavsiye ederim. Çünkü üç aylık yaz sezonumuzda çok ciddi bir yoğunluk var. Bölge halkımız büyük bir teveccüh gösteriyor. Piknik alanlarımız var. Gün içerisinde 10 bin kişi giriş yapıyor. Hafta sonları bu rakamlar 15- 20 bini bulmaktadır. Bu şekilde büyük bir tesis ve Hazar Gölünü bölgede büyük bir nimet olarak görüyoruz. Bölge illerin yanında Irak ve İran bölgelerinden de yoğun misafirlerimiz var. Bununla beraber batıda İzmir, Antalya, Ankara illerden de misafirlerimizi de ağırlıyoruz. Yani batıdan da çok yoğun misafir alıyoruz. Hazar Gölü de gerçekten dışarıdan gelip görünmesi gereken bir yer. Umarım bu değere Türkiye olarak sahip çıkarız” dedi.
Diyarbakır’dan 10 günlüğüne geldiklerini belirten Ferit Polat, “Diyarbakır’da ki hava sıcaklıklarından dolayı serinlemek istedik. İşlerimizin yoğunluğundan dolayı batıya gidemediğimizden burayı tercih ediyoruz. Hem serin hem de çocuklar için ideal bir yer. Herkese tavsiye ederiz” diye konuştu.
Gölün çok güzel olduğunu ve eskisi gibi olmadığını ifade eden Şenol Çelik, “Önceden burası çevrili ve düzenli değildi. Şezlonglar yoktu. Daha da iyi olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir