Darende’ye Yeni İlkokul Yapılıyor

Malatya’nın Darende ilçesine yapılacak olan ilkokul için çalışmalar başladı.

Malatya‘nın Darende ilçesine yapılacak olan ilkokul için çalışmalar başladı.

Darendeli iş adamı Mesut Toprak tarafından babası adına yaptırılan 8 derslikli Cahit Toprak İlkokulu için temel kazı çalışmalarına başlandı.

Temel kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, AA muhabirine yaptığı açıklamada ilim, irfan yurdu Darende’nin yeni bir eğitim tesisine kavuşacağı için heyecanlı olduğunu söyledi.

Darendeli mutasavvıf ve divan şairi Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi‘nin damadı olan iş adamı Mesut Toprak’ın ilçeye kazandırdığı önemli hizmet için teşekkür eden Eser, şöyle devam etti:

“Kıymetli hemşehrimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Yavrularımızın geleceğine hizmet edecek bu güzel eğitim tesisin yapımı hepimizi mutlu etmiştir. Darende, geçmişten beri ilim ve hikmet merkezi olmuş, Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Hazretleri burada asırlardır vatanperver insan yetiştirmiştir. Onların eğitime ve okumaya verdiği önemi damadının bir görev bilerek, yarının Türkiye‘sinde görev alacak inançlı ve çalışkan gençlerimizin yetişmesi için 8 derslikli son derece modern ve geniş imkanları olan ilköğretim okulu yaptırması ilçemiz için büyük bir hizmettir.”

Eser, okulun nice başarılara imza atacak gençlerin yetiştiği bir merkez olacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

“Geçmişimize baktığımız zaman, alimler, veliler, sadrazam ve ilk milli eğitim bakanını çıkarmış bir belde olarak tarihe geçmişiz. Üzerimizdeki küllerden kurtulup yine aynı anlayışla büyük devlet adamları yetiştirmek için yeni yapılacak olan okulumuzun da ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Okulun yapımına belediye olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini de aktaran Eser, okulun ilçeye kazandırılmasında emeği bulunan herkese teşekkür etti

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir