Klasik otomobiller Kapadokya’da buluştu

Hollanda’dan yola çıkan klasik araba tutkunları peribacalarıyla ünlü Kapadokya’dan geçti.

Geçtiğimiz günlerde Kapıkule sınır kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş yapan ve Çin’in başkenti Pekin’e gitmek üzere düzenlenen klasik araba turuna katılanlar Avanos ilçesi ve Göreme’de tarihi turistik mekânları gezdi. “TransAsia” adıyla düzenlenip Hollanda’nın Bant şehrinde klasik arabalarıyla buluşan gezginler 25 bin km yolculuk yaparak bir buçuk ayda Çin’e ulaşmayı hedefliyor.
Daha sonra Rusya üzerinden tekrar Hollanda’ya dönecek olan klasik araba meraklıları Kapadokya bölgesinde daha önceki yıllarda olduğu gibi gezinti yaptılar. Peribacaları önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ise yolculuklarına devam ettiler.
Kapadokya’dan Kayseri ve Sivas üzerinde Erzincan’a geçerek mola verecek olan klasik araba meraklıları İran’a ardından da Türkmenistan, Özbekistan ve Kırgızistan’dan geçerek Çin’e varacaklar.
Transasia adıyla turu düzenleyen klasik araba meraklısı Klaas Postma, 6 Ağustos’ta Çin’e varmayı hedeflediklerini, geçtikleri yerlerde tarihi ve kültürel alanları gezdiklerini söyledi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir