Büyükşehir Belediyesi Yaz Futbol Okulu Başkan Sözlü’nün başlama vuruşu ile açıldı 7 bin çocuk ücretsiz futbol eğitimi alacak

9 ilçedeki 10 stadyumda yaz tatili boyunca sürecek Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Futbol Okulu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başlama vuruşu ile açıldı

Açılışta konuşan Başkan Sözlü, sporun ve sporcunun her daim yanında olduklarını, futbola ilginin en yüksek olduğu bir dönemde Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Futbol Okulu’nu açmaktan gurur duyduğunu belirtti.

 

EYLÜL SONUNA KADAR EĞİTİM SÜRECEK

Teknik Direktör Tekin İncebaldır koordinesinde 22 yardımcı antrenör ile 7-15 yaş arasındaki 7 bin çocuk ve gence ücretsiz eğitim verecek olan Adana Büyükşehir Belediyesi Yaz Futbol Okulu’nun açılışı gerçekleştirildi. Geleceğin yıldız kramponlarının Adana’dan yetişmesi için her yaz tatilinde futbol okulları açan Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Ceyhan, Yumurtalık, Feke, Pozantı, Kozan ve Karaisalı ilçelerinde Eylül ayı  sonuna kadar devam edecek olan Yaz Futbol Okulları’nın açılışı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de katıldığı törenle gerçekleştirildi.

 

BAŞLAMA VURUŞUNU BAŞKAN SÖZLÜ YAPTI

Açılış töreninde konuşan Başkan Hüseyin Sözlü, futbola ilginin yoğun olduğu bir dönemde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bir futbol okulu açıyor olmaktan, bunu gelenekselleştirmekten gurur duyduklarını ifade etti ve ‘’İnanıyorum ki Türk Futbolunun yıldızları buradan çıkacak’’ dedi. 18 Haziran itibariyle eğitime açılan Yaz Futbol Okulları Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başlama vuruşu ile açıldı.

Tören sonunda Başkan  Sözlü çocuklarla birlikte bir süre futbol oynadı.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir