BİNALAR KAMULAŞTIRILIYOR MAHALLELER NEFES ALIYOR

Gemlik Belediyesi, kamulaştırdığı binaları yıkarak ilçeye nefes aldırmaya devam ediyor. Emlak İstimlâk Müdürlüğü tarafından 2018 yılı kamulaştırma planlarında yer alan taşınmazlar belediye yatırım programına dâhil edilerek kamulaştırılma işlemlerine başlanıyor.

Bu kapsamda imar planlarında yolda kalan Balıkpazarı Mahallesi Alemdar Caddesi 290 ada 28 parselde bulunan 3 katlı bir binanın daha kamulaştırması yapılarak yıkım işlemleri başlatıldı.

Yapılan imar düzenlemeleri sonrasında yeni yollar ve caddelerin planlara uygun şekilde düzenlendiğini ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yaşanabilir bir şehir için ulaşımdan yeşil alana, planlı ve modern Gemlik için çalışıyoruz” dedi. Gemlik’in bazı bölgelerinde yaptığımız kamulaştırmalar ile birlikte eğitim alanları oluşturma, yeni meydanlar kazandırma, yolları açma ve genişletme, çürük binaları yenileyerek depreme dayanıklı ve yaşanılabilir alanlar oluşturmak için çok yönlü çalışmalar yürütüyoruz” diye konuşan Başkan Yılmaz, çalışmaları kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi. Kamulaştırma çalışmalarıyla birlikteBalıkpazarıMahallesinin nefes almaya devam ettiğine dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Bugün yıkımını gerçekleştireceğimiz 50-55 yıllık 3 katlı bir bina, yanı başında Bursa Büyükşehir Belediyemizin restore ettiği Balık pazarı hamamımız var. Hamamın önünün açık ve meydan olması için uğraşıyoruz. Konum olarak Balıkpazarı Mahallemiz sıkışık bir bölge, buraya bir meydan kazandırmamız gerekiyordu. Mülk sahiplerimiz gönül rızasını da alarak kamulaştırma çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Balıkpazarı Mahallemizi daha yaşanır bir mahalle haline getireceğiz.Gemlik’imize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Mülk sahibi İbrahim Yıldırım da, “Belediye Başkanımız Refik Yılmaz’ın, mahallelerimize rahat nefes aldıran, sokaklarımıza can veren projelerinin devamını diliyorum. İnşallah Gemlik’imize hayırlı olur” dedi.

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir