Fatma Şahin, Esnafı Ziyaret Etti

Fatma Şahin, esnafı ziyaret etti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yerli ve yabancı ziyaretçilere “uzaklarda arama” kampanyasını anlattı.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, esnafı gezerek yerli ve yabancı ziyaretçiler için hazırlanan “uzaklarda…

Fatma Şahin, esnafı ziyaret etti
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yerli ve yabancı ziyaretçilere “uzaklarda arama” kampanyasını anlattı

 Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, esnafı gezerek yerli ve yabancı ziyaretçiler için hazırlanan “uzaklarda arama” kampanyasını anlattı.
Hafta içi yoğun mesaisi dışında kalan günlerini boş geçirmeyen Şahin, Temmuz ayının kavurucu sıcağına aldırış etmedi, hafta sonunu Mütercim Asım Caddesi esnafına ayırdı. Esnafın koruk, urmu dut suyu ve çay gibi ikramlarını da geri çevirmeyen Fatma Şahin, yöresel lezzetlerin tanıtılması içinesnaftan destek istedi. Şahin, esnafla da dertleşerek, bölgeye getirilecek turistlerin önemine dikkat çekti. Kampanya kapsamında KaradenizAkdenizEge bölgesinde yer alan TrabzonGiresunSivasKahramanmaraşDenizli‘nin yanı sıra yurt dışından AlmanyaÇin ve İsviçre‘den gelen çok sayıda turistle çarşıda karşılaşan başkan, onlara “Uzaklarda Arama” kampanyasıyla kentin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini anlattı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin geçen yıl başlatılan “Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı” kampanyasıyla kente bir yılda 1 milyon turist getirildiğini hatırlatan Fatma Şahin, bu yaz ayında turizm sektörünü hareketlendirmek amacıyla “Uzaklarda Arama” kampanyasının fitilini ateşlediklerini kaydetti. Kentin vizyonu değiştiğini anlatan Şahin, “Geçen yıl, ‘Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı’ adıyla bir kampanya başlattık, bir yılda şehre, 1 milyon turist geldi. Şimdi de, ‘Uzaklarda Arama’ kampanyasıyla tüm Dünya’ya, ‘Uzaklarda arama, eşsiz tadıyla Gaziantep mutfağı burada, Dünya’nın en büyük mozaik müzesi burada, Dünya’nın dördüncü, Avrupa‘nın üçüncü, Türkiye‘nin ise en büyüğü Hayvanat Bahçesi burada, Türkiye’nin ilk Safari Parkı burada, Fırat’ın incisi Rumkale burada’ diyeceğiz. Her geçen yıl değişik alanlarda markalaşan Gaziantep, herkese kapısını açacak. Şehre, gelen turistleri en güzel şekilde ağırlayacağız” dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir