Duvar ile Kayalık Arasına Sıkışan ‘Kibar’ı İtfaiye Kurtardı

KAHRAMANMARAŞ’ın Andırın ilçesinde evin duvarı ile kayalık arasında sıkışan ‘Kibar’ adındaki buzağıyı itfaiye ekibi kurtardı.

KAHRAMANMARAŞ‘ın Andırın ilçesinde evin duvarı ile kayalık arasında sıkışan ‘Kibar’ adındaki buzağıyı itfaiye ekibi kurtardı.

İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Arıklar Mahallesi’nde yaşayan Durmuş Cinkara’nın buzağısı, evin yanında otlarken ayağı kayıp evin ev ile kayalık arasına düşüp sıkıştı. Cinkara, Kibar ismini verdiği buzağı sıkıştığı yerden çıkarmak için çok uğraştı, ancak bir sonuç alamayınca itfaiyeden yardım istedi. Olay yerine giden itfaiye ekibi, uzun süren çalışma sonunda Kibar’ı sıkıştığı yerden çıkarmayı başardı.

Buzağının kurtarılmasına çok sevinen Durmuş Cinkara, itfaiye erlerine teşekkür etti.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir