Osmaniye’de Diyabet Okulu 17’nci mezunlarını verdi

OSMANİYE Devlet Hastanesi bünyesinde 2 yıldır faaliyet gösteren Diyabet Okulu 17’nci dönem mezunlarını verdi.
Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde iki yıldır hizmet veren Diyabet Okulu 17’inci dönüm mezunlarını verdi. Ağırlıklı olarak servislerde yatan diyabet ve polikliniklerde tedavi takibi yapılan hastaların katıldığı eğitimlere gönüllüler de katılım gösteriyor. 29 Haziran düzenlenen eğitim, Diyabet Okulu Sorumlusu İç Hastalıkları Dahiliye Uzmanı Dr. Adem Kıdık ve Diyabet Okulu eğitimcileri tarafından gerçekleştiriliyor.
Eğitimciler tarafından katılımcılara, diyabet hastalığı, diyabetin oluşum mekanizması, tıbbi beslenme tedavisi, diyabette insülin dışında kan şekerini düzenleyici ilaçlar, diyabetin akut komplikasyonları, diyabetin kronik komplikasyonları, diyabette fiziksel aktivite ve hareketler, diyabetle yaşam ve insülin tedavisi konularında bilgi verildi. Katılımcılara sağlıklı ara öğünler ikram edildiği belirtilirken, her ay düzenli olarak ayda bir kez gerçekleşen eğitimlere tüm vatandaşlar davet edildi. Diyabet Okulu eğitimlerine katılan hastalara, eğitim sonunda Diyabet Okulu diploması verildi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir