Mersin’de Çocuk İşçiliğine Karşı Afişli Uyarı

Mersin’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesince, çocuk işçiliğine karşı afişli uyarı yapıldı.

Mersin‘de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesince, çocuk işçiliğine karşı afişli uyarı yapıldı.

İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı, 2018 yılının Başbakanlıkça Türkiye‘de çocuk işçiliği ile mücadele yılı ilan edildiğini hatırlatarak, bu nedenle çocuk işçiliği ile mücadele etmenin, toplum olarak herkesin görevi olduğunu söyledi. Mersin’de öncelikli olarak sokakta çalışan çocuklar sorununa dikkat çekmek için uyarı afişleri, karton simitler, el ilanlarıyla soruna dikkat çektiklerini kaydeden Sarı, “Çocuklarımıza sahip çıkmak başta ailelerimiz olmak üzere tüm bireyler olarak görevimizdir” dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir