Hatay’da Sevgi Evlerindeki Çocuklara Ücretsiz Yüzme Kursu

Hatay’ın İskenderun ilçesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü SODES projesi kapsamında sevgi evlerindeki ve gelir seviyesi düşük 50 çocuğa 3 ay boyunca yüzme kursu verilecek.

Hatay‘ın İskenderun ilçesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü SODES projesi kapsamında sevgi evlerindeki ve gelir seviyesi düşük 50 çocuğa 3 ay boyunca yüzme kursu verilecek.

Proje kapsamında Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzu’nda İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel ve Meydan Mahallesi Muhtarı Ramazan Güneş düzenlenen törenle çocuklara tişört, bone, gözlük, havludan oluşan havuz malzemelerinin bulunduğu çantaları dağıttı.

Vali Zeki Şanal Yüzme Havuzu’nun Hatay’da tek yarı olimpik yüzme havuzu olma özelliğini taşıdığını belirten İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, Valilik Koordinasyonunda yürütülen SODES projesi ile gelir seviyesi düşük 7-13 yaş arası 50 çocuğa ücretsiz yüzme kursu vereceklerini söyledi.

Kaymakam Soytürk, yüzme havuzunun bulunduğu Meydan Mahallesi ile Sevgi Evleri‘nden gelen çocuklara yüzme kursunun verileceğini belirtti. Soytürk, çocukların 3 ay boyunca uzman eğitimciler tarafından verilecek kurslar sonunda iyi bir yüzücü olarak kursları bitireceklerini ifade ederek başarılar diledi.

Proje koordinatörü Mahmut Kozan ise çocukların yaz aylarını sportif aktiviteler ile daha verimli geçirmesi amacıyla projenin Hatay’da 7 ilçede başlatıldığını ve toplamda yaklaşık bin 500 çocuğa yüzme kursu verileceğini söyledi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir