GELİBOLUSPOR’UN KOÇU TAYLAN GÜLMEDEN, BÖLGEMİZİ ULUSLARARASI SEMİNERDE TEMSİL ETTİ

Gelibolu’da basketbolun gelişimine yönelik çalışmalarda önemli rol üstlenen Lacivert-Beyazlı kulübün başarılı genç koçu Taylan Gülmeden, İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’ne katıldı.

 

Triatlon, okçuluk gibi spor dallarında adını sıkça duyuran Gelibolu ilçesi, sportif başarılarına yeni başarı halkalarını basketbol branşında eklemek istiyor. Gelibolu Belediyesi ve Geliboluspor Kulübünün ortak çalışmaları ile basketbol, gençler için ilgi odağı haline getirilmeye çalışılırken, bu organizasyonda önemli rol üstenen genç koç Taylan Gülmeden, “Gelibolu’nun bir basketbol kenti olacağına inanıyorum ve bunun için canla başla çalışıyoruz” dedi.

Son olarak İstanbul’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen 11. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’ne katılan Gülmeden, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, ülke genelinde basketbolun sağlıklı bir şekilde yayılması ve gelişmesinde etkin rol oynayan antrenör, yönetici ve kondisyonerlerin, daha donanımlı hale gelmesi amacıyla düzenlenen organizasyonun oldukça başarılı geçtiğini ifade etti.

Bu yıl ki seminerde Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi şampiyonu Fenerbahçe Doğuş başantrenörü Zeljko Obradoviç, Fenerbahçe Doğuş yardımcı antrenörü Erdem Can ve TOFAŞ başantrenörü Orhun Ene’nin konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca, basketbol efsaneleri arasında yer alan David Rivers ve Çetin Yılmaz’ın da eğitmen olarak konuk olduğu, seminerde kondisyonerlik alanında dünyanın önde gelen spor adamlarından CSKA Moskova takımının kuvvet ve kondisyon antrenörü Kostas Chatzichristos ve beslenme konusunda uzman Dr. Ayşegül Çoruhlu da birer konuşma gerçekleştirdi.

Seminere, 980’i Türk ve 12 farklı ülkeden 50’den fazla yabancı olmak üzere, toplamda 1000’nin üzerinde antrenör katıldığını, kendisinin de bilgi ve tecrübesini arttırdığını belirten Taylan Gülmeden ”Basketbolun önde gelen isimlerinin katıldığı bu seminer, benim açımdan çok olumlu geçmiş ve basketbol bilgimizi katkısı çok büyük olmuştur. Gelecekte, Gelibolu’nun bir basketbol kenti olacağına inanıyorum ve bunun içinde ben ve ekibim gelişimleri yakından takip etmekteyiz. Bu çalışmalarda bizlere her türlü desteği sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Özacar’a ve Geliboluspor yönetim kuruluna teşekkür etmeyi her zaman bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir