BÜYÜKŞEHİR’İN ŞEFKAT ELİ MUT’A UZANDI

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen, Mersin’de yaşayan ve herhangi bir Sosyal Güvenlik kurumuna tabi olmayan vatandaşlara yönelik gıda ve giyim yardımında bulunan Dosteli Market’in 7. şubesi Mut ilçesine açılıyor.

Bir süredir çalışmaların devam ettiği Dosteli Market, Mut’lu vatandaşlarla buluşmak için gün sayıyor. Hayata geçirdiği sosyal projelerle vatandaşlara şefkat eli uzatan Büyükşehir Belediyesi, Dosteli Marketin Mut şubesinin müjdesini verdi. Temmuz ayının ortalarında Mutlu vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak olan Dosteli Market açıldığında 2 bin haneye hizmet verecek.

Doğancı Mahallesi Kocabaş Sokak’ta hizmete açılacak olan Dosteli Market giyim ve gıda malzemeleri ile Mutlu vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayacak.

Toplumsal eşitsizlikler bu marketle ortadan kalkıyor

2016 yılının Şubat ayında ilki açılan Dosteli Market’i, Mersin’de ihtiyacı olan her bölgeye götüreceklerinin sözünü veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz sözünü tuttu ve 2 yılda hizmete açtığı 7 şube ile 23 bin vatandaşın hayatına dokundu.

Bilinen süpermarketlere benzeyen ancak paranın geçmediği, sadece Mersin kartla alışveriş yapılan bu marketle Büyükşehir Belediyesi toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırıyor. İhtiyaç sahiplerine, insan onuruna yakışır şekilde yardım ulaştırarak, yardım edenle yardım alan arasında şeffaf, sürdürülebilir bir denge kurmayı başarabilen Büyükşehir Belediyesi, toplumun her kesimine ulaşarak, Mersinli vatandaşın refah seviyesini yükseltiyor

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir