Osmaniye’de Çiftçilere Biber Fidesi Dağıtıldı

 

Toprakkale Kaymakamlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilere biber fidesi dağıtıldı.

Lalegölü köyünde yapılan dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Mehmet Kaya, proje kapsamında 18 kadın çiftçiye biber fidesi dağıtarak ekonomik gelir seviyelerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kaya,”Lalegölü köyünde yaşayan kadın çiftçilerimize turşuluk biber yetiştiriciliğini teşvik etmek ve sosyal riski azaltmak amacıyla bir proje gerçekleştirildi. Proje kapsamında 1 dönüm alanda 4 ton verim sağlayan sarı stone ve turşuluk olmak üzere toplam 61 bin biber fidesinin çiftçilerimize dağıtımı yapılmıştır.” dedi.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir