AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin: AK PARTİ İLE İSTİKRAR SÜRECEK!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye’nin istikrarlı ve güvenli ekonomiyle AK Parti iktidarında tanıştığını belirterek, “16 yıldır krizler, buhranlar yaşanmıyor. Artık insanlar, topluca işten çıkarılmıyor. Bu AK Parti’nin disiplinden taviz vermeyen, akılcı ekonomi politikalarının sonucudur. Milletimiz her şeyin farkındadır. İstikrar ve güven ortamının devam etmesi için milletimiz bir kez daha AK Parti’yi tercih edecektir” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, seçim çalışmaları kapsamında fabrikalarda çalışanlarla bir araya geldi. Sanayi kenti Denizli’nin her köşesinde üretim yapıldığını, çalışkan insanların canla başla güçlü Türkiye yolculuğuna katkı sağladığını görmenin kendisini gururlandırdığını belirten Milletvekili Şahin Tin, “Denizli’miz Türkiye’nin parlayan yıldızıdır. İhracatın lider illeri arasındadır. Ülkenin büyümesine, refahın artmasına katkı sağlayan dev fabrikalarıyla ülkemizin gözbebeği illeri arasındadır. Bunların yanı sıra insanlarımız bu fabrikalarda çalışabilmekte, evlerine ailelerine ekmek götürebilmektedir. Denizli istihdama katkısıyla da övünç kaynağımızdır” dedi.

“KRİZLERİ VE BUHRANLI DÖNEMLERİ UNUTMAYIN”

Türkiye’nin geçmiş dönemlerde büyük krizler yaşadığını, buhranlı dönemlerin faturalarının halka kesildiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Ekonomimiz, mali disiplinle, güven ve istikrar ortamıyla bizim iktidarımız döneminde tanışmıştır. Çünkü 16 yıllık AK Parti iktidarında, ekonomik krizler de tarihe karışmıştır. Geçmiş yıllarda birileri Türkiye üzerinde ameliyat yapmak istediğinde ekonomiye spekülatif müdahaleler yapar, bankalar hortumlanır, ülkenin serveti yurt dışına kaçırılırdı. Ardından insanlar işlerinden olur, krizlerin bedelini vatandaşımız çok ağır öderdi. Aynı oyunlara AK Parti iktidarında da kalkıştılar. Ancak buna fırsat vermedik. İstedikleri kriz ve kaos ortamını bir türlü oluşturamadılar. Aksine ekonomimiz sürekli büyümeye devam ediyor. Çünkü AK Parti, bu ülkede istikrar ve güvenin teminatıdır” diye konuştu.

“TÜRK LİRASININ KULLANIMINI ÖZENDİRİYORUZ”

“Partimiz, 16 yılda inşa ettiği siyasî duruş ve yapılanma ile hem güven ve istikrarın garantisi, hem de Türkiye’nin değişim iradesinin taşıyıcısı olmuştur” diyen Milletvekili Şahin Tin, şunları söyledi: “Ülkemiz, yeni yönetim sistemiyle birlikte sahip olduğu siyasi istikrarı kalıcı hale getirecektir. Siyasi istikrar zemininde ekonomik istikrar daha da güçlenecek, hızlı ve etkili bir yönetim anlayışı hayata geçirilecektir. Böylece 2023 ve ötesini aşan hedeflerimize çok daha kolay ulaşma imkânına kavuşmuş olacağız. AK Parti olarak makroekonomik istikrarın sağlanmasında temel önceliğimiz, fiyat istikrarını sağlamak ve sürdürmektir. Para politikası, maliye politikasıyla eşgüdüm içerisinde sürdürülecektir. Merkez Bankasının fiyat istikrarını sağlamak için uygulayacağı para politikası araçlarını doğrudan kendisinin belirlemesi esas olmaya devam edecektir. Enflasyon hedeflemesi rejimine devam edilecektir. Enflasyon hedefleri, hükümetimiz ve Merkez Bankası tarafından üçer yıllık vadeler için belirlenmeye devam edilecektir. Dalgalı döviz kuru rejimi sürdürülecektir. Döviz piyasaları yakından takip edilecek, gerektiğinde dengeleyici döviz likiditesi araçları kullanılmaya devam edilecektir. Fiyat istikrarını desteklemek ve döviz kuru kaynaklı olası oynaklıkların makro-finansal istikrara etkilerini sınırlamak üzere sözleşmelerde Türk Lirasının kullanımı özendirilecek, firmaların döviz kuru riskini daha etkin bir şekilde yönetebilmeleri için gerekli mekanizma ve teşvikler oluşturulacaktır. İhracat reeskont kredileri aracılığıyla rezerv biriktirilmeye devam edilecektir. Maliye politikamız fiyat istikrarının sağlanmasında destekleyici olacaktır. Enflasyonda katılığa neden olan yapısal unsurların belirlenmesi ve giderilmesine katkıda bulunmak amacıyla, kamu tarafından yönetilen/yönlendirilen fiyatlar ve vergi ayarlamalarının enflasyon tahmin ve hedefleri ile uyumlu olacaktır. Önümüzdeki dönemde faizlerin oluşturduğu maliyet baskısını azaltacak tedbirleri hayata geçireceğiz.”

“BU MİLLET İŞİ ERBABINA TESLİM EDECEK”

Vatandaşlardan dedikodulara, maksatlı söylemlere itibar etmemelerini isteyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Vatandaşlarımız şundan emin olmalıdır; AK Parti bugüne kadar ekonomik istikrarı korumuş, bundan sonra da korumaya devam edecektir. Milletimiz, müsterih olsun. Ekonominin kötü olduğunu iddia edenlere, kriz tellallığı yapanlara itibar etmesinler. Ben vatandaşlarımızın, istikrarın ve güven ortamının sürmesi için bugüne kadar olduğu gibi, 24 Haziran’da da AK Parti’ye bir kez daha yetki vereceklerine, işi erbabına teslim edeceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

 

 
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir