İşletmelere Teşekkür Belgesi Verildi

Dünya Sağlık Örgütü 31 Mayıs gününü “Dünya Tütünsüz Günü” olarak belirlemiştir. Ülkemizde, 2009 yılından bu yana, kapalı alanlarda tütün ürünlerinin tüketilmesinin önlenmesine yönelik büyük bir seferberlik başlatılmış, bu çerçevede kamuya açık kapalı alanlar, “Dumansız Hava Sahası” olarak belirlenmiştir.

İlimizde, Dumansız Hava Sahası denetimleri yapılmakta, ihlale rastlanan işletmelere ceza uygulanmakta, gerek vatandaşlarımız gerekse işletmeciler, uygulamada olan yasa ve hakları hakkında bilgilendirilmektedirler.

İlimizde yapılan “Dumansız Hava Sahası” denetimlerinde işletmelerinde kapalı alan olarak tespit edilen alanlarda tütün ürünlerinin tüketilmesinin önlenmesi konusunda hassasiyet gösteren ve yasaya tam olarak uyduğu tespit edilen işletmelerimize 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında Örnek İş yeri Belgesi, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet ERŞAN tarafından, makamında takdim edilmiştir.

   Belge Alan İşletmeler:
1. Teyze’nin Yeri
2. Örnek Mantı Salonu
3. Bulka Bahçe
4. Melahat’ın Mutfağı Mantı Salonu
5. Mavi Esinti Çay Bahçesi
6. Sky  Restaurant
7. The Colony Coffee
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir