MHP Lideri Bahçeli’ye Adana’dan tam destek

Cumhur İttifakı Millet Aklı’nın ilk ateşi Adana’da yandı

Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanlığı tarafından 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine yönelik genişletilmiş istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’ne yönelik Türkiye’de yapılan ilk yerel toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün konuşması damga vurdu.

ÜLKÜCÜLER SALONDAN TAŞTI
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’ne yönelik Milliyetçi Hareket Partisi Adana İl Başkanlığı tarafından genişletilmiş istişare toplantısı düzenlendi. ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıya MHP MYK Üyesi, Milletvekili Muharrem Varlı, MHP MDK Üyesi Uğur Öztürk, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Emin Canlı, MHP’li ilçe belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları katılırken, ülkücülerin salondan taşan bir kalabalıkla Cumhur İttifakı’na destek için orada hazır bulundular. İstiklal Marşı ve ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program video gösterimi ve siyasi konuşmalarla devam etti.
‘’TÜRKİYE YENİDEN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ VERMEDİYSE BUNU LİDERİMİZE BORÇLUDUR’’
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kürsüye çıktığı anda salonda ‘Bozkurt Sözlü’ tezahüratları yankılandı. 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nde MHP’ye tarihi bir zafer yaşatarak Adana Büyükşehir Belediyesi’ne üç hilal sancağını diken Başkan Hüseyin Sözlü, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’nin en köklü siyasi partisi olduğunu ifade ederken bu partinin hikayesinde kan ve gözyaşı olduğunu belirtti. 
80 öncesi Türkiye’yi parçalanmaktan kurtaran Alparslan Türkeş gibi 15 Temmuz’da da Devlet Bahçeli’nin kalkışmanın önünü kesen yegane kuvvet olduğunu bugün Türkiye’nin yeniden bir bağımsızlık mücadelesi vermeyişini MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye borçlu olduğunu vurguladı. 
‘’24 HAZİRAN’DA ADAYIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR’’
Bugün MHP’ye saldıranlar dün açılım ve çözüm sürecinde neredeydiler diye soran Başkan Sözlü, ‘’Dün açılım ve özümden yana iş birliği yapanlar bugün MHP’nin Cumhuriyet’in kazanımları, milletimizin birliği için yaptığı ittifakı eleştiriyor. 24 haziran seçimlerinde üzerimize düşeni yapmak noktasında zerre kadar tereddüt etmeyeceğiz. Cumhur ittifakında üç hilalin üzerinde Adanalılar hem cumhur ittifakına destek verecek hem de MHP’nin TBMM’de en güçlü şekilde temsil edilmesini sağlayacaktır. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Inancımız sarsılmaz, kutlu yürüyüşümüz engellenemez. Teşkilatlarımızın emrinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışmaktan şeref duyacağız. Hemşerimiz Devlet Bahçeli önderliğinde Adana’da teşkilkatlarımızla birlikte 24 haziranda zafer inannların olacaktır, ülkücülerin olacaktır’’ dedi.
Siyasi konuşmaların ardından MHP 27. Dönem Milletvekili Aday Adayları ile toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilerek program sonlandırıldı.

NOVA MEDYA

EBRU BEKEN

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir