FIRAT ÜNİVERSİTESİ PALU İLÇESİNE NOSTALJİ TREN GEZİSİ DÜZENLENDİ.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ PALU İLÇESİNE NOSTALJİ TREN GEZİSİ DÜZENLENDİ.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından organize edilen Palu gezisi Akademik ve İdari personel ile öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Urartular Kitabelerine Palu ilçesi nostalji tren gezisi düzenlendi.

Elazığ’dan Tren ile Palu ilçesine giden yaklaşık 1300 kişilik grup Palu tren garında Kaymakam Mehmet Öztürk ve Belediye Başkanı Sait Dağoğlu tarafından karışılandı.

Geziye katılanlara, Tarihi Palu Kalesi, Ulu Camii, Cemşit Bey Mescidi ve Türbesi, Çarşıbaşı Hamamı, Alacalı Mescit, Tarihi Palu köprüsü, Şeyh Ali Septi Hz. Türbesi, Mahmut Samini Hz. Türbesi, Haci Yasin Türbesi ve çeşitli yerler gezdirilerek, geziye katılanlara unutulmaz bir hafta sonu yaşatıldı.

Düzenlenen etkinliğe, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Genel Sekreter Namık Kemal Öndaş, Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu yöneticileri, Fırat Üniversitesi Hastanesi yöneticileri, öğretim üyeleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Gezi ile ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, bu tür gezilerdeki hedeflerinin Elazığ’ın bütün ilçelerini akademik ve idari personel ile öğrencilere tanıtmak olduğunu belirterek, gezilere gösterilen yoğun ilgiden mutlu olduklarını söyledi.

Gezi sırasında kendilerine destek veren Palu Kaymakamı Mehmet Öztürk ve Belediye Başkanı Sait Dağoğlu’na teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Demirdağ, düzenlenen gezilerin akademik ve idari personel ile öğrencilerin kaynaşmasını sağladığını belirtti.

Etkinlik, Murat köprüsü üzerinde canlı müzik eşliğinde yenilen yemek ve Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından verilen konser programı ile sona erdi.

DERYA KISA

NOVA MEDYA GRUP

İLETİŞİM ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir