UZMAN PSİKOLOGLAR KADIN AVUKATLARA “CİNSEL İSTİSMAR MAĞDURLARIYLA GÖRÜŞME TEKNİKLERİ”Nİ ANLATTI

UZMAN PSİKOLOGLAR KADIN AVUKATLARA “CİNSEL İSTİSMAR MAĞDURLARIYLA GÖRÜŞME TEKNİKLERİ”Nİ ANLATTI

Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu, mağdur kadın ve çocuklar ile doğru iletişim kurmak ve bu kişilere doğru bir şekilde yardım edebilmek için Uzman Klinik Psikologlar Polen Güneş Dilmaç ve Merve Bayramoğlu Yoleri’yi ağırladı.

Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda gerçekleştirilen çalışmada  “Cinsel İstismar mağdurlarıyla Görüşme Teknikleri” , “Travma yaşamış bireylere psikolog açısından yaklaşım nasıl olmalı” konularında kadın avukatlar bilgilendirildi.

Psikolog Polen Güneş Dilmaz, mağdur kadın ile görüşme sırasında öncelikle güvenli alanla ilgili kişiye bilgi verilmesi, tacize uğrayan kişinin dış görünüşüne iltifat edilmemesi, mağduru suçlayıcı tavır ve davranışlardan uzak durulması gerektiğinden bahsetti.

Psikolog  Merve Bayram Yoleri de, kadın mağdur ve çocuklar ile görüşülürken, suçlayıcı tavırlardan uzak durulması, bu kişilerin olayı derhal anlatmasının beklenmemesi gerektiğine dikkat çekti.

 

Çalışmaya katılan kadın avukatlar sorularıyla da programın interaktif geçmesine katkı sağladılar. Çalışmanın sonunda Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Gülseba Aktaş tarafından konuşmacılara teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

MUSTAFA DİNÇEL
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir