ANTİK CAM UZMANI ESKİŞEHİR’DE

ANTİK CAM UZMANI ESKİŞEHİR’DE

Ankara Üniversitesi’nin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen ünlü antik cam uzmanı Yael Goren, bugün Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki bir dizi toplantının ardından, Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret etti.

Ankara Üniversitesi’nin girişimi ile 24 – 27 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye’de bulunan İsrail’li ünlü antik cam uzmanı Yael Goren, Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Eitan Na’eh eşliğinde Eskişehir’e de geldi. Türkiye’nin en zengin cam sanatları üretim merkezi olan Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü’nde toplantılara katılan Goren, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Tek, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Gençler Güray ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Goren, Eti Arkeoloji Müzesi ile Çağdaş Cam Sanatları Müzesi hakkında çok güzel duyumlar aldıklarını belirterek, ziyaretin hemen ardından müzeleri ziyaret edeceklerini söyledi.

Cam sanatları konusunda her türlü işbirliği ve projeye açık olduklarını belirten antik cam uzmanı Yael Goren, Eskişehir’de ve Anadolu Üniversitesi’nde gördükleri karşısında hayranlıklarını ifade ederek, Başkan Büyükerşen’e Eskişehir’deki hizmetleri için teşekkürlerini iletti.

 

MUSTAFA DİNÇEL
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir