MADDE KULLANIMINI ÖNLEMEK İÇİN EL ELE

  MADDE KULLANIMINI ÖNLEMEK İÇİN EL ELE

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), Anadolu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi ve Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ‘Madde Kullanımını Önleyici Anne-Baba Davranışları’ konulu seminerler için bir araya geldi.

Bağımlılıkla mücadelede ailelere düşen görevlerin ve davranış biçimlerinin anlatıldığı seminerler ESMEK Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezinde başladı. Seminere konuşmacı olarak katılan Anadolu Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi Psikolojik Danışman Işık Sevgi Dönmezel, ailelerin davranışlarıyla çocuklarını rol model olduğunu ve bu sebeple ebeveynlerin davranışlarının çok önemli olduğunu belirterek, “Toplum tarafından onaylanma isteği ve yalnız kalma korkusu yüzünden ‘hayır’ diyemeyen bireyler olmaktan vazgeçmeliyiz. İlk önce kendimiz ‘hayır’ demeyi öğrenmeliyiz daha sonra da çocuklara ‘hayır’ demeyi öğretmeliyiz. Çocuklar da madde kullanımına onları alıştırmak isteyen kişilere hayır diyebilsinler” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir