Mersin Üniversitesi’nde “Proje Pazarı ve Sergi Etkinlikleri” düzenlendi

Proje Pazarı ve Sergi Etkinlikleri

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) işbirliğinde “Proje Pazarı ve Sergi” etkinliği gerçekleştirildi.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

18 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte, projelere ilişkin fikirlerini paylaşan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer, “Bu etkinliği her yıl düzenliyoruz, öğrencilerimiz bölümleriyle ilgili projeler yapıyorlar. Yaptıkları çalışmalara her türlü desteği sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu başarılarını iş yaşamlarında da sürdüreceklerine inanıyorum.” sözlerine yer vererek, çalışmaları destekleyen rektörlüğümüze, emeklerini ve desteklerini esirgemeyen öğretim görevlilerine ve öğrencilere teşekkür etti.

Düzenlenen sergiye; El Sanatları, Elektronik ve Otomasyon, Elektrik ve Enerji, Gıda İşleme, Makine ve Metal Teknolojileri, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri ve Saç ve Güzellik Hizmetleri bölümleri yaptıkları projelerle katıldılar.

Alzheimer Hastalığına Dikkat Çektiler

Her yıl farkındalık oluşturmak için bir sosyal sorumluluk projesi düzenleyen El Sanatları Bölümü Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı öğrencileri bu yıl da “Alzheimer” hastalarına dikkat çekmek ve Alzheimer Derneğine bağış yapmak için eserleriyle “Proje Pazarı ve Sergisinde” yer aldılar. Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Gülnur Önder Balam sosyal sorumluluk projesi hakkında, “Son dönemlerde çok gündem de olan ve gittikçe yaşı aşağı düşen bir hastalık. Öğrencilerimiz de bu konuya dikkat çekmek için takılar tasarladılar. Tasarlanan takılar haricinde de Alzheimer Derneğine destek olmak amaçlı 6’şar tane takı dizayn ettiler. Öğrencilerimle bu farkındalığı desteklemek ve dikkat çekmek için bu konuya eğilmek istedik.” ifadelerini kullanarak, herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ettiklerini belirtti.

Etkinlik, öğrencilerin projelerini katılımcılara sergilemelerinin ardından, Saç ve Güzellik Hizmetleri bölümü öğrencilerinin yaptıkları saç tasarımlarının defilesiyle sona erdi.

MUS AFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir