| Ana Kucağından Peygamber Ocağına

Zaferin yıl dönümünde

Mehmetçiğe anne yemeği

 

Başkan Toru, Peygamber Ocağında

 

Başkan Toru, Mehmetçikle bir araya geldi

 

Karavanada anne yemeği

 

 

Jandarma Genel Komutanlığı ve Meram Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan “Ana Kucağından Peygamber Ocağına Projesi” Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Çanakkale’de görev yapan askerlere yapılan ikramlarla devam etti.  Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Kabatepe Jandarma Karakolu’nu ziyaret ederek Bacıyan-ı Meram’da yapılan anne yemeklerini askerlere ikram etti.

 

“Ana Kucağından Peygamber Ocağına” projesi Çanakkale Eceabat’ta bulunan Kabatepe Jandarma Karakolu’nda Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve beraberindeki heyetin ziyareti ile devam etti. Jandarma Genel Komutanlığı ve Meram Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan proje kapsamında ilk olarak Şırnak’ta vatan savunmasını sürdüren Mehmetçiğe, Bacıyan-ı Meram Kadın Girişimci Kooperatifi’nde hazırlanan anne yemeklerinin ulaştırılmasıyla gerçekleştirilmişti.

 

ANNE ŞEFKATİYLE HAZIRLANDI

Proje kapsamında Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, meclis üyeleri ve Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Çanakkale’de vatani görevini yerine getiren askerleri de anne yemeği ile buluşturdu. Meram Belediyesi bünyesinde bulunan Bacıyan-ı Meram Kadın Girişimci Kooperatifi’ndeki kadınlar, özenle ve anne şefkatiyle hazırladıkları su böreği, sarma, dolma, içli köfte, baklava, turşu gibi yiyecekleri Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümünde Çanakkale’deki ana kuzusu Mehmetçiklere gönderdi. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, karavanadaki yemekleri askerlere kendisi ikram ederken anne yemeklerini özlediklerini belirten Mehmetçikler Başkan Toru’ya teşekkür ettiler.

 

“ORDUMUZ BU MİLLETİN DUALARINI ALDIKÇA ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ”

Yapılan projenin çok özel ve güzel olduğunu belirten Alay Komutanı Jandarma Albay Necmi İnce, “Ordumuzun arkasında bu millet oldukça ve bu milletin dualarını aldıkça yürür gider, önünde kimse duramaz.” dedi.

 

“RABBİM ŞANLI ORDUMUZU KORUSUN”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise, Çanakkale’de Mehmetçiklerle bir arada olmanın onur ve gurur olduğunu dile getirirken “Aralık ayında Ana Kucağından Peygamber Ocağına diyerek başladığımız proje yıl sonuna kadar devam edecek. Bu kapsamda bugün Çanakkale’de özellikle 18 Mart’ın arifesinde sizlerle beraber olmak bizlere keyif verdi. Hepinizle gurur duyuyoruz. Devletimizin ve milletimizi bekası için bizler rahat yaşarken sizler bizim adımıza nöbet tutuyorsunuz. Her daim dualarımız sizlerle. Rabbim şanlı ordumuzu korusun.” dedi.

Başkan Toru askerlere yine Bacıyan-ı Meram Kadın Kooperatifi’nde hazırlanan havlu takımlarını hediye ederken, hep beraber hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

“BAŞKAN TORU, ORGENERAL AVSEVER VE KORGENERAL AKSAKALLI İLE BİR ARAYA GELDİ”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl dönümü kutlamaları sebebiyle Çanakkale’de bulunan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avseven ve 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı ile bir araya geldi. Başkan Toru, Avseven ve Aksakallı ile “Ana Kucağından Peygamber Ocağına” projesi ile ilgili bilgi alışverişinde bulunurken birlikte Çanakkale Zaferi kutlamalarının provasını takip ettiler.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir