SARIÇAM BELEDİYESİ ÇANAKKALE’YE MİNNET YOLCULUĞU BAŞLIYOR

SARIÇAM BELEDİYESİ ÇANAKKALE’YE MİNNET YOLCULUĞU BAŞLIYOR

Başkan Bilal Uludağ, “Sarıçamlı tarihiyle bir kez daha buluşuyor”

Sarıçam Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Çanakkale’ye Minnet Yolculuğu” na bu yıl da devam edilecek. Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  tarihimizle  Sarıçamlıları bir kez daha buluşturacaklarını ve bunun  gururunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Bilal Uludağ,  gezideki amacın Çanakkale’de yaşanan büyük kahramanlık destanının yerinde görülmesi olduğuna değinerek, “Manevi duyguların en üst seviyeye çıktığı Çanakkale’de, ecdadımızla vatandaşlarımızı bir kez daha buluşturmak istiyoruz.  Her Türk’ün mutlaka Çanakkale’yi görmesi gerekir. 3 yıldır olduğu gibi, 2018 yılında da Sarıçam ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımızı gelecek talepler doğrultusunda Çanakkale’ye götüreceğiz.” dedi.

TURKUAZ MASAYA MÜRACAT EDİLECEK

Çanakkale’ye Minnet Yolculuğuna gitmek isteyen vatandaşların Belediyeye gelerek Turkuaz Masaya, kimlik fotokopileri ve ikametgâhları ile müracaat etmeleri gerektiğini anlatan Bilal Uludağ, yapılacak planlama doğrultusunda başvuruda bulunan tüm Sarıçamlıları Çanakkale’ye götüreceklerini ifade etti.

Uludağ,” 3 yılda 3500’ün üzerinde Sarıçamlı vatandaşımızı Çanakkale’ye yolladık. Buradaki amaç, gidecek olan kişilerin bu toprakların kolay kazanılmadığını, Atalarımızın bu topraklarda büyük bedeller ödeyerek vatanı bizlere emanet ettiğini görmelerini sağlamaktır. Özellikle gençlerimizin ecdadımızı daha iyi tanıması için bu tür etkinlikleri sürekli yapacağız. “diye konuştu.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir