Erasmus + Gençlik Değişimi Projesi ile Belenli Gençler

Erasmus + Gençlik Değişimi Projesi ile Belenli Gençler

 Romanya’da İlk Yardım Eğitimi Aldılar

 

15-24 Şubat 2018 tarihleri arasında Romanya’nın Horezu şehrinde ‘Sentire’ Derneği ve Belen Kaymakamlığı’nın ortaklığıyla Erasmus+ ‘Stay alivE+’ adlı gençlik değişimi projesi Romanya’nın ev sahipliğinde Türkiye, İtalya, Bulgaristan ve İspanya’dan gelen toplam 45 katılımcı ile gerçekleşti. Projeye Belen Kaymakamlığı’nı temsilen 3 Öğretmen 6 Üniversite Öğrencisi katıldı.

Belen Kaymakamlığı Proje Koordinatörü Yeliz SEVİM projenin konusunun; ilk yardım ve aşamaları, bilinç durum değerlendirmesi, kanama vakalarında müdahale basamakları, solunum ve dolaşım yollarından kaynaklanan rahatsızlıkların giderilmesi, hastaya ilk müdahalenin önemi, doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi, şok makinesinin nasıl kullanıldığı olduğunu belirtti. İnsan hayatı için en önemli faktör olan ilk yardımı A’dan Z’ye öğrendiklerini paylaştı.  Bunun yanı sıra Erasmus+ 8 temel anahtar yeterliliklerin katılımcılara farklı aktiviteler, değişik oyunlar, tiyatro, kısa filmler eşliğinde ve eğlenceli bir biçimde aşılandığından bahsetti.

Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN ise; yine farklı bir konuda Erasmus+ projesi ile gençlere yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı sunduklarını, gençlerimizin kişisel ve sosyal alanda gelişimleri için her zaman arkalarında olduklarını  ifade etti. İlk yardımın öneminden ve bunu öğrenmenin hayatta büyük bir adım olarak nitelendirilebileceğini söyleyerek insan hayatını kurtarmanın ilk aşaması olduğunun altını çizdi.

Gençlerin ilk defa yurt dışı deneyimi yaşamalarına fırsat tanıdıkları ve Belen’den yurtdışına kültürel dostlukların ve projelerin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceği için Belen Kaymakamlığı olarak çok mutlu olduğunu dile getirdi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir