Başkan Özaltun mahalle muhtarlarıyla buluştu

“Beyşehir’de bu dönem, altın harflerle anılan bir dönem olacak”

 

 

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Beyşehir’de bu dönem hayata geçirilen hizmet ve yatırımlarla gelecekte altın harflerle anılan bir dönem olacak”dedi.

Başkan Özaltun, Beyşehir’in bazı merkez ve dış mahalle muhtarlarıyla düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Beyşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda, Belediye Başkanı Murat Özaltun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Esentepe, Hacıarmağan, Avşar, Dalyan,Müftü ve Gökçekuyu Mahalle muhtarları ile Belediyenin birim müdürleri katıldı. Toplantıda, sözkonusu mahallelerde bu yıl yapılması planlanan proje, yatırımlar ele alındı, muhtarlardan gelen talepler  dinlenirken, anlatılan sorunlar masaya yatırıldı.

Murat Özaltun, toplantıda yaptığı konuşmada, Beyşehir’in 12’si merkez, 55’i dış olmak üzere toplam 67 mahallesinin bulunduğunu hatırlatarak,Belediye olarak çok geniş bir coğrafyada yerleşim merkezlerine hizmet götürmenin gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi. Bu mahallelerin muhtarlarıyla düzenlemeye başladıkları bu tür istişare toplantılarının devamının geleceğini konuşmasında vurgulayan Özaltun, diğer mahallerin muhtarlarıyla da biraraya gelerek, yerleşim merkezlerine götürülecek yatırımların masaya yatırılmak suretiyle gelen yeni taleplerin de ilgili birim müdürleri tarafından notlarının alınıp değerlendirildikten sonra bu isteklerin hizmete dönüşmeye başlayacağını söyledi.

Toplantıda, Beyşehir’in hizmet ve yatırım yönünden çok parlak bir dönemi yaşadığını bir kez daha yineleyen ve elde edilen bu başarının birlik beraberlik içerisinde, toplumun her kesimiyle yek vücut olarak hareket edilerek hizmet üretilmesinden kaynaklandığını dile getiren Özaltun, mahalle muhtarlarının da bu çalışmalarda çok önemli bir payının olduğunu ifade etti. Beyşehir’in mahallelerine muhtarlarla sürekli olarak istişare ederek, onların taleplerini dinleyerek hizmet götürdüklerini anlatan Özaltun, Beyşehir Belediyesi’nin mali imkanlar yönünden geldiği noktaya da dikkat çekti. Göreve geldiğinde taşeron personelin 3 ay maaş alamazken, bu dönem tüm çalışanların ayın 15’i geldiğinde maaşlarını alabilir bir noktaya geldiğini anlatan Özaltun, “Yine Belediye olarak esnafa geçmişte çok miktarda borcumuz vardı. Şu anda şükürler olsun, rutin işlerimiz haricinde esnafımıza yüklü miktarda borcumuz bulunmuyor.”diye konuştu.

Beyşehir Belediyesi’nin 2018 yılında ilçeye kazandırmayı planladığı yeni yatırım ve hizmetlere de değinen Özaltun, kurum olarak bu yıl içerisinde  gerçekleşen 38 milyon liralık bir ihale sürecinin ardından yeni proje ve çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

38 milyon liralık yatırım kaleminin 9 milyonunun  yollara serilecek asfalt, 7 milyon lirasının ise yine yollara döşenecek kilitli parke taşı alımından oluştuğunu vurgulayan Özaltun, “Doğanbey Mahallemiz’deki yeni mezbahane yapım çalışmaları, Huğlu’daki kapalı halı sahamız ve bu yıl içerisinde hayata geçireceğimiz düğün salonları yatırımlarımız da bu rakamların içerisine dahil. İşte çöp konteyneridir veya drenajıdır, ilaçlamasıdır gibi rakamları alt alta koyduğumuzda sadece 2018 yılı için yapılan ihale bedelimiz 38 milyon lira civarına ulaşıyor. B,  Beyşehir tarihinde bir rekor. Biz bu yatırımları yaparken işte mahalle muhtarlarımızın taleplerini de dinleyerek, onlarla istişare ederek yerine getiriyoruz.Bu dönemde, hizmet yönünden hiçbir mahallemiz mağdur olmayacak. Muhtarlarımızdan ne talepler geliyorsa, imkanlarımız ölçüsünde yerine getirmeye devam edeceğiz”ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir