Başkan Atila’nın mahalle buluşmalarında vatandaşın istekleri projelere dönüşüyor

????????????????????????????????????

Başkan Atila’nın mahalle buluşmalarında vatandaşın istekleri projelere dönüşüyor

Ortak Aklın projeleri

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın ortak akıl ilkesiyle başlattığı mahalle gezileri, taleplerin karşılanmasına, vatandaşların istediği projelerin hayata geçirilmesine aracılık ediyor. Yakın zamanda yapılan ziyaretlerden sonra, spor kompleksi, taziye evi, kadınlara yönelik merkezlerin yapılması gibi pek çok projenin hazırlıkları başlatıldı.

Bornova Belediyesi’nin hizmetlerini yerinden yönetim ve ortak akıl ilkesiyle şekillendiren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, her hafta iki mahallede vatandaşlar ve muhtarlarla buluşup sorunları ve talepleri tespit etmeye devam ediyor. Başkan Atila’nın mahalle ziyaretlerine bürokratlar da katılıyor. İletilen tüm sorunlar ve talepler kayıt altına alınıyor. Sorunlar kısa sürede çözülürken, talep edilen hizmetlerle ilgili de projeler hazırlanıyor.

Mahallelerde çalışmalar başlıyor

Bornova Belediyesi’nin yapımını tamamlayıp hizmete açtığı pek çok proje gibi Başkan Atila’nın yakın zamanda yaptığı mahalle ziyaretlerinin ardından talep edilen hizmetlerle ilgili projeler de şekillenmeye başladı. Bu kapsamda Zafer Mahallesi’ne taziye evi, Eğridere ve Beşyol mahallelerine kadınlara yönelik merkezler, Yaka ve Yeşilçam mahallelerinde gençlere yönelik spor kompleksleri yapılması için projeler hazırlanıyor. Çiçekliköy’de spor alanı oluşturulması için arazi tahsisine yönelik çalışmalar, Bornova Meydan – Ata Durağı güzergahında cephe boyama çalışmaları için hazırlıklar başlatıldı. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Bornova Belediyesi’nin yetki alanında kalan alanların aydınlatılması da sağlanacak.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, mahallelerde yaptıkları görüşmeler sayesinde gerçekten ihtiyaç duyulan projeleri belirlediklerini ve öncelik sıralamasını ortak akılla yaptıklarını belirterek, “Bornova’da hayata geçirdiğimiz her proje vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda yapıldı. Bundan sonra da yerinden yönetim anlayışıyla ortak akılla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir