GENÇLİK KÜLTÜR VE SANAT EVİ GİTAR-BAĞLAMA KURSU

MİNİK MÜZİKSEVERLERİN UĞRAK YERİ: DEFNE GENÇLİK KÜLTÜR VE SANAT EVİ

Defne Belediyesi’nin çocuklara ve gençlere yönelik kurduğu Defne Gençlik Kültür ve Sanat Evi; Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, İngilizce, Resim, Karikatür, Drama, Satranç, Kil-Seramik, Bağlama ve Gitar’dan oluşmak üzere toplamda 11 ayrı dalda açtığı kurslarla Defneli ailelerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Çocukların ve gençlerin okuldan arta kalan zamanlarında verimli vakit geçirebilecekleri; derslerine çalışıp, müzik ve sanattan nemalanabilecekleri aile evi sıcaklığında bir kültür merkezi haline gelen Defne Gençlik Kültür ve Sanat Evi, 2200’ü aşkın çocuğa ev sahipliği yapıyor.

Bağlama ve gitar dersi gören çocuklar, müziği ve sanatı eğlenerek öğrenmenin tadını çıkaranlardan…

Defne Belediyesi Harbiye Ek Hizmet Binasının hemen karşısında yer alan Defne Gençlik ve Kültür ve Sanat Evi kapılarını;  “Yüreğinizin toprağında demleyip de, ağız dolusu söyleyemediğiniz türküleriniz varsa, Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi, sizi ve sesinizi sevgiyle konuk etmeye hazır.” cümleleriyle kapılarını müziksever tüm çocuklara ve gençlere açmaya devam ediyor.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir