SPREY BOYA ÇİRKİNLİĞİ

SPREY BOYA ÇİRKİNLİĞİ

Eskişehir’in görsel estetiğini bozan ve Porsuk etrafındaki köprülerde, duvarlarda ve iskelelerde bulunan sprey boyalarla yapılan çeşitli karalamalar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan ekiplerce silinerek yeniden güzelleştiriliyor.

Porsuk çayının kent içi geçişinde taşkın kesiti oluşturularak yatak ıslahı yapılan alanda tüm araç ve yaya köprüleri, iskeleler, kulübe duvarları,  beton baba ve dekoratif korkuluklar, tabela ve panolar,  aydınlatma elemanları gibi kent donatılarında sprey boya ile kalıcı şekilde oluşturulmuş yazı ve boyamaların temizliği amacıyla yenileme ve boyama çalışması Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından gerçekleştiriliyor. Yapılan çalışmalarla eski güzel hallerine döndürülen Eskişehir’in en önemli gezi alanları görsel estetiğine verilen zarardan kurtarılıyor.

Büyük emekler harcanarak üzeri kapatılan yazı yazma kirliliğinin sürekli hale geldiğini, silinen yerlerin kimliği belirsiz kişiler tarafından tekrar karalandığını belirten yetkililer, “05.02.2018 Pazartesi günü başlayan çalışmalarda şehir magandaları tarafından oluşturulan donatı hasarlarının giderilmesi zaman, işgücü ve malzeme kaybıyla birlikte ekonomik zarara yol açmaktadır. Vatandaşlar bu konuda sağduyulu davranması gerekiyor” dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir