Büyükşehir, Tuzla’yı pırıl pırıl yaptı

DCIM100MEDIADJI_0014.JPG

Belde belediyeliği sona erip, mahalle statüsüne geçen büyük yerleşimlerde hizmet seferberliği başladı.

Büyükşehir, Tuzla’yı pırıl pırıl yaptı

Adana Büyükşehir Belediyesi, 2014 yerel seçimleriyle birlikte belde belediyeliği sona erip, mahalle statüsüne geçen yerleşimlerde hizmet seferberliği başlattı. İlk olarak sahil ilçesi Karataş’a bağlı Tuzla’ya çıkarma yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, aynı gün eş zamanlı olarak yolları süpürdü, mezarlıkları temizledi, çalıları kesti, sinek ve haşere ilaçlaması yaptı, ağaçları budadı, sahili temizledi ve asfalt yolu onardı.
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Fen İşleri Dairesi, Çevre Korumu ve Kontrol Dairesi, Mezarlıklar Dairesi, Park ve Bahçeler Dairesi’nde hizmet veren ekipler, mesaiye Karataş’a bağlı Tuzla Mahallesi’nde başladı.  Tuzla’nın merkezindeki caddeleri süpürgeli araçlarla temizleyip, sinek ve haşere ilaçlaması yapan ekipler, yol kenarındaki ve mezarlıktaki ağaçları budayıp, çalılardan arındırdı.  Asfalt yolda onarım çalışmasını da eş zamanlı gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri, Tuzla’nın sahil kesimini de denizden gelen atıklar, istenmeyen taşlar, çürümüş yosunlar ve dikenli bitkilerden temizledi.
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin geniş kapsamlı hizmetini gören Tuzla sakinleri, Başkan Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. Büyük memnuniyet duyan Tuzla halkı, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin örnek bir çalışma ortaya koyduğunu vurgulayıp, takdirlerini ifade etti.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir