Yazar Öğretmenler Ödüllendirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan kitap yazarı öğretmenlere Başarı Belgesi Dağıtım Töreni Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bağbaşı Öğretmenevinde gerçekleşen törene; Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, çok sayıda akademisyen ve öğretmen katıldı.

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; “ Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Bu çalışmanın verimini yıllar sonra göreceğiz. Öğretmenlik böyle bir şey, siz tohumu atıyorsunuz tohum bir şekilde filizleniyor. Fakat önemli olan tohumun kalitesi, verimi ve güçlülüğüdür. Biz bu işin sonunda güzel şeyler olacağına inanıyoruz. Bu bağlamda bu işe katılan ve katkı sağlayan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye genelinde 24 ilde gerçekleştirilen ders kitabı yazımı çalışmalarına Denizli genelinde Pamukkale Üniversitesi’nden 18 akademisyen, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 67 öğretmen katılıyor. 2018/2019 öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda okutulacak ders kitaplarının taslak olarak yazımı tamamlanmış olup İlimizde bu bağlamda; ortaöğretim alanında 15 ders kitabı, temel eğitim alanında 3 ders kitabı yazılıyor. Ayrıca İlimiz öğretmen ve akademisyenleri tarafından yazılan Fen Lisesi 9. Sınıf Fizik Kitabı aktif olarak okullarımızda okutuluyor.

Tören Valimiz Hasan Karahan tarafından kitap yazımında emeği geçen Akademisyen ve Öğretmenlere Plaket ve Başarı Belgelerinin verilmesinin ardından son buldu.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir