ASKON BAŞKANI ÇALIŞKAN, 5 OCAK ADANA’NIN KURTULUŞU MÜNASEBETİYLE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAYIMLADI.

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu münasebetiyle bir basın açıklaması yayımladı. Çalışkan açıklamasında şunları söyledi:

“Adanamızın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünde dedelerimizin şanlı mücadelesini hayırla yad ediyoruz. 5 Ocak tarihi Adana için dönüm noktalarından biridir. Bu tarih, Adanalılar için bir bayram günüdür. Adanalıların esareti reddederek başlattığı bağımsızlık mücadelesi zaferle sonuçlanmıştır. Diğer şehirlerimizde olduğu gibi Adana’da gerçekleştirilen bu direniş; geçmişi zaferlerle dolu olan Anadolu insanı için onurlu bir duruştur. Bizler bu duruşu, referans alarak, günümüzde, Çanakkale ve 15 Temmuz’da tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmış olduk. Bağımsızlığımıza darbe vurmak isteyen iç ve dış düşmanların geçemeyeceği sınırlarımızı bir kez daha gösterdik. Tüm kurtuluş mücadelelerimiz gibi 5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu mücadelesi tarihin derinliklerinde canlılığını daima koruyacaktır.

Ay-Yıldızlı bayrağımızı gönderde tutarak bizlere armağan eden tüm kahramanlarımızı, saygıyla, şükranla ve minnetle anıyorum.”

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir