AK Parti Viranşehir Kongresi İptal Edildi

Şanlıurfa’da, AK Parti Viranşehir ilçe kongresinde 2-3 liste çıkacağından dolayı kongrenin iptal edildiği bildirildi.  Kongrenin iptal edilmesinin gerekçesinin ise Kongrede liste çıkaracak olan isimler ikna edilememesi öğrenildi. Durum böyle olunca AK Parti Genel Merkezi kongreyi iptal etme kararı aldı. AK Parti Şanlıurfa’nın Viran İlçesinde Ali Tekin ismiyle tek liste gitmek istiyordu.Yaklaşık 5 ay önce AK Parti Genel Merkezi Viranşehir İlçe Başkanı Mehmet yıldırımın istifasını istemiş ve yerine Ali Tekin’in ismini kamuoyuna duyurmuştu.

Bu arada Ak Parti Viranşehir İlçe Başkanlığının 6 Ocak’ta yapılması planlanan kongrenin iptal edilmesinin ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Ali Tekin’in getirildiğine dair  Mustafa Ataş imzalı yetki belgesi gönderildi. AK Parti Genel başkan Yardımcısı Mustafa Ataş imzalı yetki belgesinde  2019 seçimlerine Viranşehir’de Ali Tekin ile gidileceği duyuruldu.

 

NURYILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir