İLK YARDIM EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Her Evde Bir İlkyardımcı

Gaziantep Kent Konseyi Gençlik Meclisi, üyelerine “ İlkyardım Eğitimi” verildi.

Lise öğrencisi üyelerimize, TAM-MED Hastanesi sponsorluğunda ilkyardım eğitmenlerinin, üniversite öğrencisi üyelerimize SANKO Üniversitesinden Hemşirelik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Arzu Tuna’nın verdiği “İlk Yardım Eğitimi” iki seferde yapıldı.

Düzenlenen eğitimlerde toplam 248 meclis üyesine, ‘Temel İlkyardım Eğitimi’ kapsamında genel ilkyardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, kırık, çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, boğulmalarda ilkyardım teknik ve uygulamaları ile hasta, yaralı taşıma teknikleri anlatıldı

Gençlik Meclisi Başkanı Ercan Oğuz “herkesin bu eğitimi alması gerektiğini, bu tür eğitimlerin verilmesi gerektiğini” belirtti.  Meclis üyelerine verilen ilk yardım eğitiminin faydalı olacağını kaydeden Kent Konseyi Genel Sekreteri Fikret Murat Tural, “İlk yardıma çok önem veriyoruz. Günlük yaşantımızda da ilkyardımı bilmek çok önemli. Amacımız her yerde ve her evden bir ilk yardımcı yetiştirmek. Günlük yaşamımızda gerek sokakta gerek evimizde çeşitli kazalarla karşılaşabiliyoruz. Bu anlamda, Üyelerimizin ilk yardım eğitimi almaları için TAM-MED Hastanesi ve Sanko Üniversitesi ile işbirliği yaptık. Konsey Merkezinde 2 gün süren eğitim seminerleri verildi. Kazalarda zarar gören kişiye yapılacak ilk müdahale hasta veya yaralının hayatının kurtulmasına ve kalıcı hasarlar almasını engellemeye vesile olacaktır. Toplumun bu konuda bilgili olarak ilk yardım uygulaması çok önemlidir” dedi.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir