ENGELLİ SPORCU

Spor engel tanımıyor

Görme engellinin spor aşkı

 

Meram Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve kısa sürede 4 binin üzerinde üye sayısına ulaşan Rabia Spor Merkezi, büyük ilgi görüyor. Spor merkezinin müdavimlerinden biri olan Görme Engelli Köksal Zühtü Işık da sağlıklı bir yaşam için tüm engellileri spor yapmaya davet ediyor.

 

Meram Belediyesi tarafından Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde geçtiğimiz yıl hizmete açılan Rabia Spor Merkezi’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Merkeze 8 ay gibi kısa bir sürede üye olanların sayısı 4 bini aştı. Spor merkezine 3-4 haftadan beri düzenli bir şekilde gelen Görme Engelli Köksal Zühtü Işık da spor yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ediyor.

 

TIP OKURKEN GÖZLERİNİ KAYBETTİ

Üniversite 3. sınıftayken Behçet hastalığından dolayı gözlerini kaybettiğini anlatan Köksal Zühtü Işık, “Tıp fakültesini okuyordum. Hastalandıktan sonra bırakmak zorunda kaldım. 2001 yılında bir işe girdim ve oradan emekli oldum” dedi.

Günlerini boş geçirmek yerine spor yaparak değerlendirmek için spor merkezine devam ettiğini kaydeden Işık, “Allah razı olsun belediye başkanımızdan. Böyle bir imkana bizleri kavuşturdu. Spor tesislerinin her mahalleye yapılması faydalı olur. Buradaki görevliler de benimle çok ilgileniyorlar. Görmediğim halde rahatlıkla spor yapabiliyorum” diye konuştu.

 

ENGELLİLERİ SPOR YAPMAYA DAVET ETTİ

Sağlıklı bir yaşam için salona geldiğini kaydeden Görme Engelli Işık, “Yaklaşık 3-4 haftadır geliyorum. Özellikle emekli olan ve çalışmayan emekli kardeşlerimizi burada spor yapmaya davet ediyorum.

HALIL İBRAHIM DINÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir