ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK)

ÇOCUKLAR YENİ YILDA MASAL ŞATOSU’NDA EĞLENEREK ÖĞRENMEYE DEVAM EDECEK

Türkiye’de çocukların hayallerini süsleyen Masal Şatosu’nda Aralık ayı atölyeleri sona erdi. Düzenlenen atölyelerde çocuklar ve velileri birlikte verimli zaman geçirdiği için memnun olan aileler, atölyelerin yeni yılda da devam edeceği için mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

‘Her Şey Çocuklar İçin’ ilkesiyle çalışmalarını sürdüren ve yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken Masal Şatosu’nda 5-11 yaş arası çocuklar ve aileleri için atölyeler devam ediyor. 27 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Animasyon ve Hediye Kutusu Yapımı atölyelerinde çocuklar ve velileri hafta sonunu hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirdiler. Anadolu Üniversitesi Animasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Nazan Çelik Brutscher’ın konuk eğitmen olarak katıldığı Animasyon Atölyesinde çocuklar kendi tasarladıkları karakterleri canlandırdılar. Önce kâğıda karakter ve arka plan çizimi yapan çocuklar bu karakterleri oyun hamuru ile üç boyutlu hale getirdiler. Daha sonra program yardımıyla bilgisayara aktarılan karakterler bilgisayarda canlandırılarak kurgulandı. Cumartesi günü gerçekleştirilen diğer atölyede ise minikler küçük hediye kutuları tasarladılar ve bu kutuların süslemesini yaptılar.

Masal Şatosu yetkilileri çocukların ve ailelerinin ilgisinden memnun olduklarını ve Ocak ayında da atölye çalışmalarının devam edeceğini bildirdiler. 6-7 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Masal Saati, Yaratıcı Drama ve Duyusal Oyunlar Atölyesi’ne kayıt olmak için 0222 300 00 15-16’yı arayarak bilgi alınabileceğini söyleyen yetkililer, çocukları eğlenerek öğrenebilecekleri çalışmalara davet ettiler.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir