ŞUSKİ’den bakım-onarım çalışmaları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü,kış aylarında olası olumsuz olayların önüne geçmek için altyapıda revizyonun yanı sıra kanalizasyon hat temizliği, menfez yapımı gibi bakım çalışmalarını arttıran ŞUSKİ’de, hedef vatandaşa sorunsuz bir kış mevsimi yaşatmak.

Şanlıurfa şehir genelinde yapılan tespitlerin ardından birçok noktada ızgara-mazgal çalışmalarını gerçekleştiren ekipler, vatandaşların yağışlardan olumsuz etkilenmesini engellemek adına yol güzergâhlarındaki yağmur suyu ızgara çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kış aylarında yaşanabilecek sorunlara engel olmak adına çalışmalar yoğun tempoda devam etmektedir. Ekipler öncelikle eskiyen ve deforme olan beton mazgalları yerlerinden sökerek kanal içindeki atıklar itina ile temizliyor. Daha sonra mazgal seviyesi yine aynı kota getiriliyor. Çalışma sonunda ise deforme olan beton ızgaraların yerine daha dayanıklı ve uzun ömürlü çelik ızgara-mazgallar monte ediliyor.

NUR YILDIRIM

NOVA MEDYA GRUP

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir