FIRAT ÜNİVERSİTESİ BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ PROJE…

Fırat Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü 4. sınıf öğrencileri İstanbul Başakşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Başakşehir Living Lab İnovasyon” yarışmasında dereceye girdiler.

Öğrenciler, Tuba Arıcı, Nida Çelik, Zehra Gül Sadak ve Hamza Aldım yapmış oldukları “Mikroalgler” projesiyle Türkiye genelinde üniversite kategorisinde 2. olarak büyük bir başarı gösterdiler.

Projelerinin amacı ile ilgili bilgiler veren Biyomühendislik bölümü 4. sınıf öğrencisi Tuba Arıcı, Apartman, Fabrika ve Termik Santrallerden çıkan Karbondioksiti (CO2) kullanarak ortaya çıkan mikroalgler üretimini sağlık, tarım ve hayvancılık, ilaç ile biyosensör gibi alanlarda kullanılmasını hedeflediklerini söyledi.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONEYIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir